گزارش تصويري از اعتصاب غذاي نمادين ايرانيان در لوس آنجلس در حمايت از اعتصاب غذاي زندانيان سياسي در ايران

گزارش تصويري از اعتصاب غذاي نمادين ايرانيان در لوس آنجلس در حمايت از اعتصاب غذاي زندانيان سياسي در ايران
١٥ اوت ٢٠١٠
گزارش اختصاصي
vokradio
azad_voapnn_080710.jpg

Azad Moradian

فعالان حقوق بشر لوس آنجلس در يك برنامه منسجم يك روزه و در حمايت از زندانيان سياسي ايران و زندانياني كه اكنون در زندان اوين و ديگر زندانهاي ايران براي روشن شدن وضعيت خود و آزادي از زندان به اعتصاب غذا روي آورده اند اقدام به يك اعتصاب غذاي نمادين كردند.
بدنبال تقاضاي خانواده هاي اين زندانيان حركت وسيعي در سطح ايران و در خارج از كشور در حمايت از آزادي زندانيان متحصن و ديگر زندانيان انجام شد، كه انعكاس وسيع آن توجه بسياري از رسانه هاي بين المللي و محافل و سازمانهاي حقوق بشري و حتي سياسي كشورهاي ميزبان را به همراه داشت.
در برنامه روز شنبه هفتم اوت ٢٠١٠ كه در محل خيابانهاي منتهي به اسكله شهر سانتا مونيكا در لوس آنجلس بزرگ برگزار شد، بسياري از فعالان سياسي و حقوق بشري، گرد هم آمدند تا از اين حركت بين المللي حمايت كنند. شركت كننده گان با برپايي چادر، نمايش تصاوير زندانيان و پلاكاردهايي با مضمون نگراني از وضعيت زندانيان سياسي و همچنين شرايط حقوق بشر در ايران توجه تعداد وسيعي از شهروندان امريكاي، توريستها و رسانه هاي محلي و بين اللملي را به خود جلب كردند.
در پايان اين مراسم آقاي آزاد مراديان پيام كميته كردهاي مقيم امريكا براي حقوق بشر و دموكراسي در ايران را قرائت نمودند كه ضمن حمايت از اعتصاب غذاي زندانيان سياسي، و آزادي آنان، از سازمانهاي بين المللي و از مسولين سياستگذاري دولت امريكا خواستند تا موضوع پايمال كردن حقوق بشر در ايران را در راس مباحث خود در مذاكره با ايران قرار دهند.
در ادامه اين مراسم كه تا ساعت ٨ غروب ادامه داشت، هريك از حاضرين با اعلام همبستگي با  يكي از زندانيان سياسي كشورمان، وظيفه حمايت از او را تا آزادي وي به عهده گرفتند
.
Advertisements

About Azad Moradian

Coming Soon

Posted on January 31, 2011, in فارسي, مصاحبه, ويديو. Bookmark the permalink. Leave a comment.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: